FacebookTwitterВконтакте
Вхід / Реєстрація

Кулінарні новини

 
&nbps;

Кулінарні новини

Повернутися до усіх новин
 

Прінглс не є чіпсами

20 жовтня 2011

Прінглс не є чіпсами

Proctor & Gamble, виробник популярної закуски Pringles, заощадить мільйони євро тому за британськими законами Pringles не вважаються «чіпсами». Верховний Суд Великобританії ухвалив, що чіпси Pringles, що випускаються компанією Procter & Gamble (P & G), не підлягають обкладенню податком на додану вартість, тому що Pringles не є картопляним виробом і, отже, вільні від ПДВ.

Згідно із Законом про ПДВ від 1994 року, податком обкладаються "картопля, чіпси, картопляні палички, картопля клуби та подібні продукти, виготовлені з картоплі, або з картоплі, муки, або з картоплі, крохмалю". Зміст картоплі в Pringles становить не більше 42%, а використання в процесі виробництва дріжджове тісто, дозволяє їх все більше асоціювати з пирогами або печивом.

Таким чином, суд ліквідував колишнє рішення британської комісії з питань справляння ПДВ, згідно з яким чіпси Pringles підлягають ПДВ у розмірі 17,5%, повідомляє Foodweek.ru. Рецепт чіпсів Pringles придумав Олександр Лієпа в 1956 році. Вперше почали продаватися в Америці в жовтні 1968 року і називалися Pringle’s Newfangled Potato Chips (до 1975 року). У 1970 році компанія Procter & Gamble уперше випустила чіпси у високій циліндричній банці з зображенням вусатого пекаря Джуліуса Прінгла. Першу металеву банку Pringles придумав інженер-хімік Фред Бор.