FacebookTwitterВконтакте
Вхід / Реєстрація

Кулінарні новини

 
&nbps;

Кулінарні новини

Повернутися до усіх новин
 

Coca-Cola вибачилася перед китайцями

9 травня 2012

Coca-Cola вибачилася перед китайцями

Керівництво компанії Coca-Cola було змушене принести публічні вибачення китайцям у зв'язку з тим, що в пляшках з напоєм виявили хлор. Втім, зміст його в напоях, вироблених на підприємстві компанії в Китаї, було «в межах норми», пише газета «Чайна дейлі». Інцидент спричинив за собою звільнення генерального директора китайського філії.

«Незважаючи на те що якість продукції не становить загрози здоров'ю, ми зробили ряд заходів по проясненню ситуації і хочемо принести свої вибачення за доставлені незручності», - повідомив Девід Брукс, президент компанії з Китаю і Південної Кореї.

У продукції, випущеної в період з 4 по 8 лютого 2012 року на фабриці в провінції Шаньсі (Північний Китай), було виявлено підвищений вмісту хлору. Після отримання результатів перевірки представники міністерства охорони здоров'я поставили компанію в відомість зажадавши припинити виробництво. 28 квітня підприємство в Шаньсі зупинило всі виробничі лінії.

З випущених з порушенням технології 120 000 упаковок продукції, в провінції Шаньсі були реалізовані понад 76 тисяч. Усім, хто встиг придбати напої зазначеної партії, компанія запропонувала на вибір зробити заміну товару або повернути гроші. До повернення приймаються навіть порожні пляшки, повідомив президент філії компанії.

Факт відкликання продукції, коханої мільйонами китайців, справив ефект «вибуху бомби»: Вибачення керівництва не стільки охолодили, скільки розпалили дискусії. Багатьох збентежило те, що, незважаючи на заяву про «відсутність загрози» для здоров'я, компанія все ж відкликала з ринку дану партію.

«Хлор потрапив у напій, коли призначена для миття пляшок суміш помилково була спрямована в резервуар з питною водою», - виправдовується Сунь Вей, консультант компанії з юридичних питань. «У частину партії потрапили залишки чистячої суміші, тому вміст хлору склало 0,0046 мг на літр. Це значення відповідає світовим і китайським стандартам питної води », - додав він. Згідно з китайськими харчовим стандартам, вміст хлору у питній воді не повинен перевищувати 0,005 мг на літр, уточнило агентство Синьхуа.

Хлор широко застосовується в промисловості для дезінфекції, однак у великих кількостях вкрай небезпечний для людського організму.

Для компанії Coca-Cola Китай є третім за величиною ринком збуту у світі, на який припадає 8 відсотків продажів. У найближчі 10 років компанія планує збільшити обсяги збуту в цій країні. У найближчі три роки Coca-Cola збирається інвестувати 4 млрд доларів у будівництво нової фабрики в Шіцзячжуане, адміністративному центрі північної провінції Хебей.