Класична юшка повинна бути з прозорого, концентрованого, трохи в'яжучого відвару з риби. Що стосується того, скільки різновидів риби повинно використовуватися в приготуванні юшки, думки розходяться ..." />
FacebookTwitterВконтакте
Вхід / Реєстрація

Цікаво та корисно

 
&nbps;

Цікаво та корисно

Юшка: різновиди страви

Юшка: різновиди страви

Класична юшка повинна бути з прозорого, концентрованого, трохи в'яжучого відвару з риби. Що стосується того, скільки різновидів риби повинно використовуватися в приготуванні юшки, думки розходяться. Одні вважають, що юшка повинна готуватися тільки з одного сорту риби, а інші - з двох і більше. Але завжди риба повинна бути свіжою (бажано живою). Для класичної юшки підійдуть: окунь, йорж, судак, сазан, карась, короп і багато інших видів риби. Також може бути використана в приготуванні свіжа морська риба.

Проте є сорти риби, які абсолютно не підходять для юшки. Це плотва, піскар, лящ, вобла, тарань, скумбрія, бички. Посуд для юшки також має важливе значення. Юшка повинна варитися тільки в посуді, що не окислюється (емальований або глиняний), алюмінієвий або чавунний посуд не підійде. Класична юшка має дуже багато різновидів:

  •  Біла юшка. Страва робиться з багатьох сортів риби, таких як окунь, йорж, судак і сиг. До них зазвичай додають третину сома, язя або миня.
  • Чорна юшка. Готується з сазана, головня, карася, коропа.
  •  Червона юшка (бурштинова). Юшка робиться з сортів червоної риби (білуги, нельми, осетра, лосося). Коли юшка підфарбована шафраном, її називають бурштиновою.
  •  Потрійна юшка. Така юшка готується з трьох сортів риби. Іноді деякі сорти використовують для бульйону, а інші для філе.

Також існує дуже багато кулінарних рецептів юшки. Приклади деяких з них наведено нижче:

  • Опікувана юшка. В цю страву  додаються яйця. Має два способи приготування: або в процесі готування недоварену рибу вмочують в борошно з яйцем, обсмажують і знову опускають в бульйон, або рибу, овочі та зелень варять в горщику з глини, потім в горщик акуратно виливається збите яйце з борошном і запікається до приготування.
  • Наливна юшка. Унікальність приготування в тому, що жива, не патрана риба, бажано осетрова, заливається крутим окропом і вариться до готовності. Цю юшку можливо готувати тільки взимку або навесні, в той період, коли у риби повинен бути порожній шлунок.