FacebookTwitterВконтакте
Вхід / Реєстрація

Поради від шеф-кухаря

 
&nbps;

Поради від шеф-кухаря

Повернутися до усіх порад

Що потрібно знати про каструлі

Що потрібно знати про каструлі

Не вдалася страва? У цьому не обов'язково винен кухар. І кулінарні рецепти тут теж ні при чому. Все було добре, але страва не вийшла. Найпоширеніша причина - недоліки використовуваного посуду: каструль і сковорідок. Недооцінюючи важливість цього , господині часто економлять на посуді. Оновлюючи "батарею" каструль, потрібно знати, що вибирати.

Матеріал

Кухонний посуд може бути п'яти видів: з нержавіючої сталі, емальований, чавунний, алюмінієвий і мідний.

Нержавіюча сталь - це матеріал, з яким не буває ніяких проблем. Термін служби цих каструль практично не обмежений. Це оптимальний посуд для варіння, варіння на пару, тушкування і пасерування.

Емальована сталь дуже гігієнічна, тому що її легко чистити і мити. Оптимальна для смаження (сковорода), особливо якщо внутрішнє покриття темного кольору (воно абсорбує тепло).

Чавун або емальований чавун відноситься до класичних матеріалів. Такий посуд оптимальний  для смаження і тушкування других страв. Недоліки: важкий і труднощі при митті, якщо чавун не покритий емаллю.

Алюмінієвий посуд хороший тим, що продукти майже не пригоряють. На алюмінієвих сковородах можна смажити, майже не використовуючи жири, але сильно нагрівати їх не можна. Не можна працювати з металевими і особливо гострими кухонними інструментами.

Мідь - самий благородний метал для кухонного посуду. Але, тим не менш, зсередини поверхня повинна бути з іншого матеріалу (наприклад, нержавіючої сталі). Посуд з міді ідеально підходить для тушкування, для довгого варіння на повільному вогні, так як мідь чудово підтримує рівномірну температуру, має виняткову провідність. Проте її треба чистити, інакше вона втрачає вигляд.

Дно

Найважливіша частина каструлі - це дно. Чим воно товще, тим краще. Дно повинно бути виконано з металу, добре поводять тепло, а всередині має бути злегка вигнутим, щоб за рахунок розігрівання розпрямлятися до рівної поверхні. Краще дно - з міді, чавуну, емальованої сталі. У нержавіючої каструлі дно повинно бути з міді або алюмінію, щоб збільшилася провідність. Розмір дна повинен відповідати розмірам конфорки.

Стінки

Така деталь, як вигин між стінкою і дном, повинен бути плавно заокругленим, щоб зручно було працювати кухонною ложкою або збивачкою.

Кришка

Кришки , які щільно закриваються мають сенс тільки в тому випадку, якщо вони легкі і самі піднімаються від тиску пари. Важкі, щільно прилеглі кришки не зовсім добрі. Через них в каструлі утворюється надлишковий тиск. Кращий матеріал для кришки - нержавіюча сталь. Вона важить небагато і тепла забирає мало.

Ручки

Кращий матеріал - нержавіюча сталь. Звичайно, пластмаса не так сильно нагрівається, але зате каструлю з такими ручками не поставиш в духовку. Ручки повинні бути міцно прикріплені. Якщо видно, де вони припаяні, - це погана ознака.