FacebookTwitterВконтакте
Вхід / Реєстрація

Поради від шеф-кухаря

 
&nbps;

Поради від шеф-кухаря

Повернутися до усіх порад

Меню для вашої дитини

Меню для вашої дитини

Розробка меню для дитини вимагає особливого підходу, адже повноцінне дитяче харчування значно відрізняється від дорослого і має ряд особливостей, з якими повинні бути знайомі батьки здорових малюків.
Дитячому організму у зв'язку з постійним ростом і розвитком потрібно набагато більше білків, ніж дорослому. Холестерин, якого так «бояться» літні люди, дуже активно використовується в дитячому організмі, адже він бере участь в утворенні нових клітин. Одні і ті ж продукти по-різному діють на дітей і дорослих, тому що обмін речовин у дитини нормалізується, завдяки постійному прагненню стрибати, бігати, загалом, що завгодно, тільки не сидіти на місці. Якщо обмежувати свободу рухів малюка, це може привести до порушень роботи дитячого організму, різних захворювань.
Отже, складаємо меню для дитини, починаючи з 2х років.
Сніданок. Каша з родзинками, ягодами або омлет з сиром. Альтернативою може стати сніданок з сирних страв (сирники, запіканка). З напоїв можна запропонувати чай, какао, цикорій, фруктовий сік.
Обід. Овочевий салат на закуску, обов'язково гаряче перша страва, і друга страва, що складається з м'яса / риби і гарніру. Запропонуйте дитині хліб і напій (компот, сік, морс, кисіль).
Полудень. Свіжі фрукти, печиво, кисломолочні продукти.
Вечеря. Салат і овочева страва, каша або страва з яєць. Від м'ясного на вечерю краще відмовитися. На ніч запропонуйте малюкові кефір.
Основні правила харчування для дітей:
1. не змушуйте малюка їсти, якщо він не хоче. Своїми домовленостями ви можете викликати у дитини відразу до їжі;
2. повірте,малюк не залишиться голодним. Відмовившись від сиру на полудень, малюк з радістю з'їсть його на десерт після вечері. Дитячий організм влаштований так, що інтуїтивно малюк сам знає, які продукти йому потрібні і в яких пропорціях;
3. нехай дитина сама обирає, що він хоче на обід, запропонуйте йому кілька варіантів. Постарайтеся зробити так, щоб їжа для дитини виглядала апетитно і привабливо, прикрасьте кашку ягідками, омлет посипте зеленню, в супчик додайте зелений горошок. Малюк повинен їсти з задоволенням.