FacebookTwitterВконтакте
Вхід / Реєстрація

Поради від шеф-кухаря

 
&nbps;

Поради від шеф-кухаря

Повернутися до усіх порад

Без сліз! Декілька способів порізати цибулю

Без сліз! Декілька способів порізати цибулю

На щастя або ж на жаль, дуже багато кулінарних рецептів  в перелік інгредієнтів включають цибулю. На щастя - бо вона  додає страві гостроти і яскравий смак. На жаль - тому що різати цибулю - далеко не найприємніше заняття.

З чим пов'язана  властивість цибулі  викликати сльози? З тим, що вона містить летючу речовину, лакриматор, який  здатний  розчинятися в рідині. Саме тому одним з найбільш дієвих способів запобігти рясній сльозотечі  є холодна вода.

Водою можна змочити ніж. Однак необхідно це робити постійно, щоб вбивати активність лакріматора. Можна різати цибулю безпосередньо у воді, в широкій, але неглибокій посуді. Спосіб більш надійний, але не дуже зручний. До речі, стверджують, що сліз не буде, навіть якщо воду набрати в рот. Так це чи ні - перевірте самі. Ще можна облити водою обличчя, але цей спосіб не підійде, якщо ви готуєте, наприклад, новорічний стіл і вже зробили  макіяж.

Для боротьби з підступністю цибулі можна використовувати і вентилятор. Просто поставити його поряд з обробною дошкою і направити лопасті на цибулю. У цьому випадку лакриматор буде роздуватися на всі боки, зате ваші очі залишаться сухими. До речі, добре тим, хто носить окуляри - їм сльози від цибулі не загрожують. А всім іншим можна порадити одягати окуляри сонцезахисні або плавальні. Смішно, але що поробиш.  Також  рекомендують ставити поряд з обробною дошкою палаючу свічку.

Просте рішення - посипати сіллю дошку. Вона буде вбирати  цибулевий сік. Однак у повітря лакриматор все одно буде потрапляти, тому спосіб ненадійний. Крім того, солона цибуля не завжди підійде для приготування страви. Зате дуже ефективний спосіб - використання кухонного комбайна із закритою кришкою. І час заощадить, і очі збереже.

А взагалі - не варто забувати, що цибуля є чудовим засобом для лікування та запобігання застуди. Тому іноді  її  пари дуже навіть корисні.